Микроскоп Bresser Science TRM-301
- Марка: Bresser GmbH, Germany
- Кат. номер: 62564
The Bresser TRM-301 is a trinocular biological microscope of first-class quality: this means excellent imaging, good ergonomy, high stability and a modern attractive design. It is a laboratory microscope, which permits an intensive use, e.g. in medicine, biology, agriculture and industry area. Also, we can recommend it to the engaged hobbyist as his "microscope for a lifetime". A particular important feature of the TRM-301 is its ability for the Köhler illumination. This optimal illumination is bright, cool (going easy on the object), homogenous, reflex free and rich in contrast, so it makes the full use of the microscope optics. The Köhler illumination is standard for scientific research and microphotography. It is achieved with the fixed field diaphragm and the adjustable Abbe condenser (numerical aperture 1.25; with iris diaphragm). Naturally, the TRM-301 has the other features, which are typical for high-quality microscopes: lengthwise and cross moveable stage, ergonomic coaxial focusing knobs (fine focus: 200 µm/full turn), continous dimmer, planachromatic objectives (4x, 10x, 40x, 100x-oil retractable), 10x wide field eyepieces (mounted in 30° inclined eyepiece tubes), adjustment of eye relief, diopter adjustment and the phototube.
The Bresser TRM-301 is a trinocular biological microscope of first-class quality: this means excellent imaging, good ergonomy, high stability and a modern attractive design. It is a laboratory microscope, which permits an intensive use, e.g. in medicine, biology, agriculture and industry area. Also, we can recommend it to the engaged hobbyist as his "microscope for a lifetime". A particular important feature of the TRM-301 is its ability for the Köhler illumination. This optimal illumination is bright, cool (going easy on the object), homogenous, reflex free and rich in contrast, so it makes the full use of the microscope optics. The Köhler illumination is standard for scientific research and microphotography. It is achieved with the fixed field diaphragm and the adjustable Abbe condenser (numerical aperture 1.25; with iris diaphragm). Naturally, the TRM-301 has the other features, which are typical for high-quality microscopes: lengthwise and cross moveable stage, ergonomic coaxial focusing knobs (fine focus: 200 µm/full turn), continous dimmer, planachromatic objectives (4x, 10x, 40x, 100x-oil retractable), 10x wide field eyepieces (mounted in 30° inclined eyepiece tubes), adjustment of eye relief, diopter adjustment and the phototube.
Key features:
- Biological microscope
- Type head: trinocular
- Magnification: 40x-1000x
- 2 eyepieces: both WF 10x (23mm)
- 4 objectives: 4x, 10x, 40x, 100x oil
- Type objectives: planachromatic
- Condensor: Abbe N.A. 1.25
- Illumination: 12V/30W halogen with dimmer
The kit includes:
- Microscope
- 2x eyepiece (WF 10x)
- 4x objective (PL4x, PL10x, PL40x, PL100x oil)
- Coxial mechanical stage with Nonius scale
- Immersion oil
- Dust cover
- Power cable
| Марка | Bresser GmbH, Germany |
| Гаранция | 2 години |
| EAN | 4007922150260 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 37x30x53 cm |
| Транспортно тегло | 10.3 kg |
| Тип | биологичен, светлина/оптичен |
| Тип на главата на микроскопа | тринокулярни |
| Ъгъл на наклон на главата | 30 ° |
| Увеличение, x | 40 — 1000 |
| Диапазон на увеличението | от 800x до 1280x |
| Окуляри | 10x |
| Обективи | 4x, 10x, 40x, 100x (планахромат) |
| Револверна глава | за 4 обектива |
| Кондензатор | Abbe N.A., 1,25 |
| Диафрагма | ирисова |
| Фокусиране | грубо и фино |
| Осветление | халогенно |
| Регулиране на яркостта | yes |
| Захранване | 220–240 V |
| Адаптер | 100/240 V; 12 V, 3 A |
| Приложение | лабораторно/медицинско |
| Място на осветлението | долно |
| Метод за изследване | на светлото поле |
| Торбичка/калъф/чанта в комплект | покривало против прах |
Гаранция:
Всички продукти предлагани в онлайн магазин www.nibelamarket.com са с различна по вид гаранция декларирана от производителя на марката.
1. Levenhuk - всички микроскопи, телескопи, бинокли и лупи от марката Levenhuk имат доживотна гаранция на оптичните елементи;
2. Levenhuk - всички принадлежности имат 2-годишна гаранция;
3. Levenhuk Discovery - всички оптични устройства на Levenhuk Discovery имат 10-годишна гаранция на оптичните елементи;
4. MAGUS - микроскопите и цифровите камери MAGUS са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
5. Ermenrich - измервателните уреди са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
6. Всички принадлежности на Levenhuk, Levenhuk Discovery, Ermenrich и MAGUS са с 2-годишна гаранция.
Пояснение:
Всички телескопи, микроскопи, бинокли и други оптични продукти Levenhuk, с изключение на принадлежностите, имат доживотна гаранция за дефекти в материалите и изработката. Доживотната гаранция е гаранция за целия живот на продукта на пазара. За всички принадлежности на Levenhuk се предоставя гаранция за липса на дефекти на материалите и изработката за период от две години от датата на покупката на дребно. Levenhuk ще поправи или замени продукт или част от него, за който при проверка от Levenhuk се установи, че има дефект в материалите или изработката. Като условие за задължението на Levenhuk да поправи или замени този продукт, продуктът трябва да бъде върнат на Levenhuk заедно с доказателство за покупка, удовлетворяващо Levenhuk.
Тази гаранция не покрива консумативи, като крушки (с нажежаема жичка, светодиодни, халогенни, енергоспестяващи и други видове крушки), батерии (акумулаторни и неакумулаторни), електрически консумативи и др.
Доставката в онлайн магазин https://nibelamarket.com се осъществява според цените на куриерските фирми за съответния продукт - размери, тегло, локация.
Изключение правят само продукти, които са с промоционални условия.
За безплатна доставка при поръчка на стойност над 150.00 лв., изберете опция "Доставка до офис на Speedy" или "Доставка до офис на Еконт".
За повече информация вижте тук