Стереомикроскоп MAGUS Stereo 7B
- Марка: MAGUS
- Кат. номер: 83511
Стереомикроскопът е незаменим инструмент за детайлни проучвания на обемни образци. Той възпроизвежда виртуалния обем на обекта и Ви позволява да изследвате структурата му, като предоставя ясно изображение на неговата топография. Устройството е оборудвано с илюминатори за преминаваща и отразена светлина и Ви позволява да работите и с прозрачни, и с непрозрачни образци. Методите за поляризирана светлина и тъмно поле са налични като опция.
Предимствата на оптичната конструкция на Гриноу са голямата дълбочина на полето и триизмерността на изображението благодарение на стереоскопичния ъгъл от 15°. Стереоскопът увеличава обекта и предава точно неговото положение в пространството: изображението се образува необърнато. Това прави микроскопа идеален инструмент за боравене с обекти в рамките на работна площ от 105 до 177 милиметра. Стереоскопите са широко използвани за качествен контрол в реставрации, сглобяване, запояване, работа с бижута и други подобни процеси.
Стереомикроскопът е незаменим инструмент за детайлни проучвания на обемни образци. Той възпроизвежда виртуалния обем на обекта и Ви позволява да изследвате структурата му, като предоставя ясно изображение на неговата топография. Устройството е оборудвано с илюминатори за преминаваща и отразена светлина и Ви позволява да работите и с прозрачни, и с непрозрачни образци. Методите за поляризирана светлина и тъмно поле са налични като опция.
Предимствата на оптичната конструкция на Гриноу са голямата дълбочина на полето и триизмерността на изображението благодарение на стереоскопичния ъгъл от 15°. Стереоскопът увеличава обекта и предава точно неговото положение в пространството: изображението се образува необърнато. Това прави микроскопа идеален инструмент за боравене с обекти в рамките на работна площ от 105 до 177 милиметра. Стереоскопите са широко използвани за качествен контрол в реставрации, сглобяване, запояване, работа с бижута и други подобни процеси.
Главата на микроскопа MAGUS Stereo 7B разполага с 2 окулярни тръби. Ако трябва да свържете цифрова камера, тя се монтира в една от тръбите. За настройване на удобно и ефективно наблюдение главата може да бъде завъртяна на 360° и да се фиксира във всяка междинна позиция. Микроскопът се доставя с 2 окуляра с увеличение 10x и зрително поле от 22 mm. На окуляра може да се направи регулиране на диоптъра, а за тези, които носят очила, разстоянието от очите е позиционирано на удобна дистанция.
Обективът за мащабиране променя увеличението на обекта с 6,7x, без да го изпуска от фокус. Изображението се образува в обемна и изправена форма. Можете да добавите увеличение или зрително поле, както и да промените работната дистанция чрез спомагателни лещи за обектив с различни увеличения.
Моделът MAGUS Stereo 7B разполага само с грубо фокусиране. Има две копчета за фокусиране, които се намират от двете страни на стойката. Стегнатостта на придвижване може да се регулира.
Предметната маса е оборудвана с две различни плочи. Прозрачната е за работа в преминаваща светлина. Тя разпръсва светлина и така обектът получава равномерно и меко осветяване. Втората плоча е черно-бяла. Тя се монтира върху предметната маса според принципа на контраста на обекта на наблюдение и се използва за непрозрачни образци.
Микроскопът е оборудван с илюминатори за преминаваща и отразена светлина. Отразената светлина създава наклонено осветление. И двата илюминатора са светодиоди 3 W с продължителност на живота от 50 000 часа.
Микроскопът е допълнен с широк набор от допълнителни компоненти, които могат да бъдат закупени отделно. Диапазонът включва окуляри и спомагателни лещи за обектив: те предоставят различни увеличения, променят зрителното поле и работната дистанция на микроскопа. Цифрови камери с широка функционалност ще Ви позволят да показвате изображения върху екран или да документирате своите наблюдения. За измерване на обекти можете да закупите калибрационни образци. Микроскопът може да бъде оборудван с кондензер за тъмно поле и устройство за поляризация, съответно за проучвания чрез метода на тъмното поле или в поляризирана светлина. За дори по-широка функционалност на микроскопа има различни илюминатори: класически пръстенов, пръстенов с поляризатор или превключване на секторите и тип с регулируемо положение. Набор от стойки ще Ви позволи да изберете оптималната позиция на главата на микроскопа над работната повърхност и да увеличите работното пространство.
Основни характеристики:
- Стереомикроскоп, използващ оптичната конструкция на Гриноу със стереоскопичен ъгъл от 15°
- Оборудван с илюминатори за преминаваща и отразена светлина и може да работи с прозрачни и непрозрачни обекти
- Поддържа работа в поляризирана светлина и метода на тъмното поле
- Бинокулярната глава се завърта на 360° и може да бъде фиксирана във всяка междинна позиция
- Микроскопът произвежда изображение с увеличение от 6,7–45x без промяна в пространствената ориентация, което е удобно за боравене с обекта
- Работната площ е от 105 до 177 mm
- Моделът е оборудван с механизъм за грубо фокусиране с две копчета
Комплектът включва:
- Основа с вграден източник за преминаваща светлина, вградено захранване и стойка с фокусиращ механизъм
- Глава на микроскопа – обектив с бинокулярна глава
- Окуляр 10x/22 mm с голямо разстоянието от очите и регулиране на диоптъра (2 бр.)
- Черно-бяла плоча
- Прозрачна плоча
- Наклонен илюминатор за отразена светлина
- Променливотоков захранващ кабел
- Покривало против прах
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
Предлагат се по заявка:
- Окуляр 10x/22 mm със скала
- Окуляр 15x/16 mm (2 бр.)
- Окуляр 20x/12 mm (2 бр.)
- Окуляр 25x/9 mm (2 бр.)
- Окуляр 30x/8 mm (2 бр.)
- Допълнителнa леща на обектива 0,5x
- Допълнителнa леща на обектива 1,5x
- Допълнителнa леща на обектива 2x
- Устройство за поляризация
- Кондензер за тъмно поле
- Пръстенов илюминатор
- Пръстенов илюминатор с филтър за поляризация
- Пръстенов илюминатор с превключване между секторите
- Илюминатор с регулируемо положение
- Механична предметна маса
- Универсална стойка с фокусна монтировка
- Щипка за скъпоценни камъни
- Цифрова камера
- Калибрационен образец
| Марка | MAGUS |
| Гаранция | 5 години |
| EAN | 5905555019765 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 52x37x37 cm |
| Транспортно тегло | 7.2 kg |
| Тип | стерео/инструментално |
| Тип на главата на микроскопа | бинокъл |
| Глава | може да се завърта на 360°, с фиксация във всяка позиция |
| Ъгъл на наклон на главата | 45° |
| Увеличение, x | 6.7 — 45 |
| Диапазон на увеличението | до 200x |
| Увеличение, x (опция) | 3,4–270 |
| Коефициент на увеличение | 6,7:1 |
| Диаметър на тръбата на окуляра, mm | 30 |
| Окуляри | 10x/22 mm, голямо разстояние от очите (*опция: 10x/22 mm със скала, 15x/16, 20x/12, 25x/9, 30x/8) |
| Обективи | 0,67–4,5x (*опция: когато се използват допълнителни окуляри и обективи: 3,4–270x) |
| Работна дистанция, mm | 105 (*опция: когато се използват допълнителни окуляри и обективи: 177, 47, 26) |
| Разстояние между окулярите, mm | 54 — 75 |
| Линейно зрително поле, mm | 32.8 — 4.9 |
| Предметна маса, mm | Ø95 |
| Характеристики на предметната маса | прозрачна плоча, черна/бяла плоча |
| Регулиране на диоптъра на окуляра, диоптри | ± 5D на всеки от окулярите |
| Регулиране на диоптъра на окуляра | yes |
| Фокусиране | грубо (106 mm, с регулиране на затягането на механизма за грубо фокусиране) |
| Осветление | светодиодно |
| Регулиране на яркостта | yes |
| Захранване | 115–230 V, 50/60 Hz, променливотокова мрежа |
| Тип на светлинния източник | отразена светлина: скосен илюминатор – 3 W светодиоден; преминаваща светлина: светодиод 3 W |
| Диапазон на работната температура, °C | 0 — 40 |
| Възможност за свързване на допълнително оборудване | допълнителни обективи (0,5х, 1,5х, 2х), кондензер за тъмно поле, устройство за поляризация |
| Потребителско ниво | за професионалисти, опитни потребители |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | сложен |
| Оптична схема | Стереомикроскоп Гриноу |
| Приложение | за приложни изследвания |
| Място на осветлението | двойно |
| Метод за изследване | на светлото поле |
| Торбичка/калъф/чанта в комплект | покривало против прах |
Гаранция:
Всички продукти предлагани в онлайн магазин www.nibelamarket.com са с различна по вид гаранция декларирана от производителя на марката.
1. Levenhuk - всички микроскопи, телескопи, бинокли и лупи от марката Levenhuk имат доживотна гаранция на оптичните елементи;
2. Levenhuk - всички принадлежности имат 2-годишна гаранция;
3. Levenhuk Discovery - всички оптични устройства на Levenhuk Discovery имат 10-годишна гаранция на оптичните елементи;
4. MAGUS - микроскопите и цифровите камери MAGUS са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
5. Ermenrich - измервателните уреди са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
6. Всички принадлежности на Levenhuk, Levenhuk Discovery, Ermenrich и MAGUS са с 2-годишна гаранция.
Пояснение:
Всички телескопи, микроскопи, бинокли и други оптични продукти Levenhuk, с изключение на принадлежностите, имат доживотна гаранция за дефекти в материалите и изработката. Доживотната гаранция е гаранция за целия живот на продукта на пазара. За всички принадлежности на Levenhuk се предоставя гаранция за липса на дефекти на материалите и изработката за период от две години от датата на покупката на дребно. Levenhuk ще поправи или замени продукт или част от него, за който при проверка от Levenhuk се установи, че има дефект в материалите или изработката. Като условие за задължението на Levenhuk да поправи или замени този продукт, продуктът трябва да бъде върнат на Levenhuk заедно с доказателство за покупка, удовлетворяващо Levenhuk.
Тази гаранция не покрива консумативи, като крушки (с нажежаема жичка, светодиодни, халогенни, енергоспестяващи и други видове крушки), батерии (акумулаторни и неакумулаторни), електрически консумативи и др.
Доставката в онлайн магазин https://nibelamarket.com се осъществява според цените на куриерските фирми за съответния продукт - размери, тегло, локация.
Изключение правят само продукти, които са с промоционални условия.
За безплатна доставка при поръчка на стойност над 150.00 лв., изберете опция "Доставка до офис на Speedy" или "Доставка до офис на Еконт".
За повече информация вижте тук