Металургичен микроскоп MAGUS Metal 650 BD
- Марка: MAGUS
- Кат. номер: 82901
Металургичният микроскоп MAGUS Metal 650 BD е подходящ за наблюдение на повърхностите на фотомаски, интегрални схеми, печатни платки и други дълги и широки образци. Той е оборудван с голяма предметна маса, на която могат лесно да се поместват големи образци, и с фино фокусиране, с размер на делението на скалата за фино фокусиране 0,7 µm за лесно фокусиране при големи увеличения. Микроскопски техники за наблюдение по метода на светлото поле, тъмното поле и с поляризирана светлина. Микроскопът е подходящ за лаборатории за контрол на качеството, изследователски центрове и университетски факултети.
Металургичният микроскоп MAGUS Metal 650 BD е подходящ за наблюдение на повърхностите на фотомаски, интегрални схеми, печатни платки и други дълги и широки образци. Той е оборудван с голяма предметна маса, на която могат лесно да се поместват големи образци, и с фино фокусиране, с размер на делението на скалата за фино фокусиране 0,7 µm за лесно фокусиране при големи увеличения. Микроскопски техники за наблюдение по метода на светлото поле, тъмното поле и с поляризирана светлина. Микроскопът е подходящ за лаборатории за контрол на качеството, изследователски центрове и университетски факултети.
Оптика
Тринокулярната глава има тринокулярна тръба за монтиране на цифрова камера. Бутонът за избор “светлина/камера” насочва светлинния лъч към камерата, за да се получат ярки и детайлни снимки и видеозаписи, които могат да се показват на външен екран. Камерата не е включена в базовата конфигурация. На левия окуляр има пръстен за регулиране на диоптрите за коригиране на изображението.
Планахроматичните обективи със символ BD са предназначени специално за микроскопия по метода на светлото и тъмното поле. Обективите са с голямо работно разстояние. В комплекта са включени пет броя, по един във всеки от слотовете на револверната глава. При необходимост всеки от монтираните обективи може да се замени бързо с друг. Коригирани до безкрайност оптични елементи с увеличение от 50x до 800x. Револверната глава с обективи е ориентирана навътре – потребителят може да вижда обективите, поставени в оптичния път.
Осветление
Системата за осветление с отразена светлина е проектирана така, че всички наблюдения да бъдат възможно най-детайлни, независимо от използваните обектив и микроскопски метод. Източникът на светлина е халогенна крушка 50 W, която излъчва ярка равномерна и топла светлина. За регулиране на осветлението може да се използва методът на Колер, има цветни филтри и устройство за поляризация (вграден анализатор и поляризатор, който може да се демонтира). Източникът на светлина, диафрагмата на апертурата и полевата диафрагма могат да се центрират. Осветителната система включва също устройство за метода на тъмното поле.
Предметна маса и фокусиращ механизъм
Специална характеристика на микроскопа е голямата предметна маса с размери 280 x 270 mm, с обхват на движение 204 mm по осите X и Y. Фокусирането се регулира чрез въртене на бутоните за грубо и фино фокусиране. Те се движат плавно и надеждно, и благодарение на стойността на деленията на скалата за фино фокусиране е възможна фина работа при големи увеличения. Грубото фокусиране има застопоряващ бутон и регулиране на затягането. Бутоните за фокусиране са разположени в основата на микроскопа и поради това можете да заемете отпусната и удобна позиция. Можете да поставите ръцете си върху масата, вместо да ги държите повдигнати.
Принадлежности
За да се възползвате максимално от микроскопа MAGUS Metal 650 BD, вземете допълнителни принадлежности: окуляри, обективи с голямо работно разстояние за наблюдение по метода на светлото и тъмното поле, калибрационни образци, цифрови фотоапарати.
Основни характеристики:
- Прецизно фокусиране: размер на делението на скалата за фино фокусиране 0,7 µm; грубото фокусиране има застопоряващ се бутон и регулиране на затягането
- Голяма предметна маса за наблюдение на дълги и широки обекти, голям диапазон на преместване на предметната маса по две оси
- Планахроматични оптични елементи, тринокулярна глава с разделител на лъча 100:0 и 0:100, тринокулярна тръба за монтиране на камера
- Източникът на светлина, диафрагмата на апертурата и полевата диафрагма могат да се центрират, регулиране на осветлението на Кьолер, устройство за поляризация, комплект цветни филтри, микроскопия по метода на тъмното поле
- Илюминатор – халогенна лампа 50 W със захранване 220 V и регулиране на яркостта
- Допълнителни принадлежности
Комплектът включва:
- Основа с вход за захранване, илюминатор за отразена светлина, фокусиращ механизъм, предметна маса и револверна глава
- Тринокулярна глава
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L5x/0,12 BD WD 9,7 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L10x/0,25 BD WD 9,3 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L20x/0,40 BD WD 7,2 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L50х/0,70 BD WD 2,5 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L80x/0,80 BD WD: 0,8 mm
- Окуляр 10x/22 mm с голямо разстоянието от очите (2 бр.)
- Адаптер за C-образна монтировка 1x
- Шестостенен ключ
- Променливотоков захранващ кабел
- Покривало против прах
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
Предлагат се по заявка:
- Окуляр 10x/22 mm със скала
- Окуляр 12,5x/14 mm (2 бр.)
- Окуляр 15x/15 mm (2 бр.)
- Окуляр 20x/12 mm (2 бр.)
- Окуляр 25x/9 mm (2 бр.)
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L40x/0,60 BD WD 3,0 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L60x/0,70 BD WD: 1,9 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L100х/0,85 (сух) BD WD: 0,4 mm
- Цифрова камера
- Калибрационен образец
| Марка | MAGUS |
| Гаранция | 5 години |
| EAN | 5905555018416 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 58x49x60 cm |
| Транспортно тегло | 21 kg |
| Тип | металургичен, светлина/оптичен |
| Тип на главата на микроскопа | тринокулярни |
| Глава | Siedentopf |
| Ъгъл на наклон на главата | 30 ° |
| Увеличение, x | 50 — 800 |
| Диапазон на увеличението | от 800x до 1280x |
| Увеличение, x (опция) | 50–1000/1250/1500/2000/2500 |
| Диаметър на тръбата на окуляра, mm | 30 |
| Окуляри | 10х/22 mm, разстояние от очите: 10 mm (*опция: 10x/22 mm със скала, 12,5x/14; 15x/15; 20x/12; 25x/9) |
| Обективи | планахроматични с корекция до безкрайност: PL L5x/0,12 BD, PL L10x/0,25 BD, PL L20x/0,40 BD, PL L50x/0,70 BD, PL L80x/0,80 BD; парфокално разстояние 45 mm (*опция: PL L40x/0,60 BD, PL L60x/0,70 BD, PL L100x/0,85 BD (сух)) |
| Револверна глава | за 5 обектива |
| Работна дистанция, mm | 9,7 (5x); 9,3 (10x); 7,2 (20x); 2,5 (50x); 3,0 (40x); 1,9 (60x); 0,80 (80x); 0,40 (100x) |
| Разстояние между окулярите, mm | 48 — 75 |
| Предметна маса, mm | 280x270 |
| Диапазон на движение на предметната маса, mm | 204/204 |
| Характеристики на предметната маса | двуосна механична |
| Регулиране на диоптъра на окуляра, диоптри | ±5 (на лявата тръба) |
| Диафрагма | вградена апертура и полева |
| Фокусиране | коаксиален, грубо фокусиране (30 mm, 13,1 mm/кръг, със застопоряващ се бутон и бутон за регулиране на затягането) и фино фокусиране (0,0007 mm) |
| Осветление | халогенно |
| Регулиране на яркостта | yes |
| Захранване | 220±22 V, 50 Hz, променливотокова мрежа |
| Тип на светлинния източник | 12 V/50 W |
| Светлинни филтри | зелен, син, жълт, матов |
| Диапазон на работната температура, °C | 5 — 35 |
| Допълнително | вграден анализатор и поляризатор, който може да се демонтира, устройство за изследване по метода на тъмното поле |
| Потребителско ниво | за професионалисти, опитни потребители |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | сложен |
| Приложение | металургичен |
| Място на осветлението | горен |
| Метод за изследване | на светлото поле, поляризация, тъмно поле |
| Торбичка/калъф/чанта в комплект | покривало против прах |
Гаранция:
Всички продукти предлагани в онлайн магазин www.nibelamarket.com са с различна по вид гаранция декларирана от производителя на марката.
1. Levenhuk - всички микроскопи, телескопи, бинокли и лупи от марката Levenhuk имат доживотна гаранция на оптичните елементи;
2. Levenhuk - всички принадлежности имат 2-годишна гаранция;
3. Levenhuk Discovery - всички оптични устройства на Levenhuk Discovery имат 10-годишна гаранция на оптичните елементи;
4. MAGUS - микроскопите и цифровите камери MAGUS са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
5. Ermenrich - измервателните уреди са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
6. Всички принадлежности на Levenhuk, Levenhuk Discovery, Ermenrich и MAGUS са с 2-годишна гаранция.
Пояснение:
Всички телескопи, микроскопи, бинокли и други оптични продукти Levenhuk, с изключение на принадлежностите, имат доживотна гаранция за дефекти в материалите и изработката. Доживотната гаранция е гаранция за целия живот на продукта на пазара. За всички принадлежности на Levenhuk се предоставя гаранция за липса на дефекти на материалите и изработката за период от две години от датата на покупката на дребно. Levenhuk ще поправи или замени продукт или част от него, за който при проверка от Levenhuk се установи, че има дефект в материалите или изработката. Като условие за задължението на Levenhuk да поправи или замени този продукт, продуктът трябва да бъде върнат на Levenhuk заедно с доказателство за покупка, удовлетворяващо Levenhuk.
Тази гаранция не покрива консумативи, като крушки (с нажежаема жичка, светодиодни, халогенни, енергоспестяващи и други видове крушки), батерии (акумулаторни и неакумулаторни), електрически консумативи и др.
Доставката в онлайн магазин https://nibelamarket.com се осъществява според цените на куриерските фирми за съответния продукт - размери, тегло, локация.
Изключение правят само продукти, които са с промоционални условия.
За безплатна доставка при поръчка на стойност над 150.00 лв., изберете опция "Доставка до офис на Speedy" или "Доставка до офис на Еконт".
За повече информация вижте тук