Металургичен инвертиран микроскоп MAGUS Metal V700 BD
- Марка: MAGUS
- Кат. номер: 82903
MAGUS Metal V700 BD е инвертиран металургичен микроскоп – револверната глава се намира под образеца и се използва за наблюдения на отразена светлина. Налични микроскопски методи: на светлото поле, тъмното поле и с поляризирана светлина. Микроскопът се използва за изследване на метали, сплави, полупроводникови материали и други непрозрачни образци с големи размери и тегло до 2 kg. Той се използва широко в промишлени предприятия, фабрики и лаборатории за контрол на качеството, както и в университети и изследователски центрове.
MAGUS Metal V700 BD е инвертиран металургичен микроскоп – револверната глава се намира под образеца и се използва за наблюдения на отразена светлина. Налични микроскопски методи: на светлото поле, тъмното поле и с поляризирана светлина. Микроскопът се използва за изследване на метали, сплави, полупроводникови материали и други непрозрачни образци с големи размери и тегло до 2 kg. Той се използва широко в промишлени предприятия, фабрики и лаборатории за контрол на качеството, както и в университети и изследователски центрове.
Оптика
Можете да монтирате главата на микроскопа по стандартен начин или да я завъртите на 180°, която възможност е осигурена от конструкцията. Има опция за монтиране на цифрова камера и монитор: В главата на микроскопа се намира тринокулярна глава, а на тялото има страничен порт за камера. Има разделяне на лъча: 50:50 и 100:0 за главата на микроскопа, така също 100:0 и 0:100 за тялото.
Под изследвания образец се намира револверна глава за 5 обектива. Има 4 слота за монтиране на приложените обективи и още един слот за монтиране на допълнителен обектив. Всички обективи за този микроскоп са обозначени с BD, т.е. те са специално конструирани за микроскопия по методите на светлото и тъмното поле и са с голямо работно разстояние.
Осветление
Източник на светлина: Халогенна крушка 50 W. Топлата светлина намалява напрежението на очите и е идеална за продължителна работа с микроскопа. Благодарение на мощното осветление ще получите много детайлно, отчетливо изображение с всякакви микроскопски методи и всякакви обективи. Източникът на светлина може да се центрира по три оси, а осветлението на Кьолер може да се регулира чрез диафрагма на апертурата и полева диафрагма. Системата за осветяване с отразена светлина включва също поляризиращо устройство и устройство за наблюдение по метода на тъмното поле.
Предметна маса и фокусиращ механизъм
Предметна маса с кръгла въртяща се носеща плоча в центъра. В зависимост от предназначението могат да се използват различни плочи: Те се различават по диаметъра на отвора – 10 mm, 20 mm или 30 mm. Щом образецът бъде поставен върху работната маса, той се закрепва с държач. Образецът се премества с предметната маса в две посоки: Ос X и Y. За регулиране на фокуса се използва грубо фокусиране (има бутон за застопоряване и бутон за регулиране на затягането) и фино фокусиране. Бутоните за грубо и фино фокусиране са разположени от двете страни по такъв начин, че да можете да поставите ръцете си върху масата, когато използвате микроскопа, вместо да ги държите вдигнати.
Принадлежности
Когато добавите допълнителни аксесоари към микроскопа MAGUS Metal V700 BD, неговите възможности се разширяват. Принадлежностите включват окуляри, обективи за наблюдение по методите на тъмното поле и светлото поле с голямо работно разстояние, цифрови камери и калибрационни образци.
Основни характеристики:
- Предметна маса с кръгли плочи за масата с отвори 10 mm, 20 mm и 30 mm; подходяща за тежки и големи образци
- Микроскопски методи за наблюдение по метода на светлото поле, тъмното поле и с поляризирана светлина
- Опция за завъртане на главата на микроскопа на 180° при монтажа
- Две опции за монтиране на монитор и цифрова камера: тринокулярна тръба и страничен порт за камера; разделяне на лъча: 100:0 и 0:100 на тялото и 50:50 и 100:0 на тринокулярната глава
- Мощна халогенна лампа (50 W) за удобно наблюдение по метода на тъмното поле, регулиране на яркостта, настройка на осветлението на Кьолер, цветни филтри и възможност за центриране на източника на светлина по три оси
- Допълнителни принадлежности за подобряване на работните характеристики на микроскопа
Комплектът включва:
- Основа с вход за захранване, фокусиращ механизъм, предметна маса и револверна глава
- Илюминатор за отразена светлина с корпус на осветителното тяло
- Тринокулярна глава
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L5x/0,12 BD WD 9,7 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L10x/0,25 BD WD 9,3 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L20x/0,40 BD WD 7,2 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L50х/0,70 BD WD 2,5 mm
- Окуляр 10x/22 mm с голямо разстоянието от очите (2 бр.)
- Адаптер за C-образна монтировка 1x
- Шестостенен ключ
- Променливотоков захранващ кабел
- Покривало против прах
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
Предлагат се по заявка:
- Окуляр 10x/22 mm със скала
- Окуляр 12,5x/14 mm (2 бр.)
- Окуляр 15x/15 mm (2 бр.)
- Окуляр 20x/12 mm (2 бр.)
- Окуляр 25x/9 mm (2 бр.)
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L40x/0,60 BD WD 3,0 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L60x/0,70 BD WD: 1,9 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L80x/0,80 BD WD: 0,8 mm
- Планахроматичен обектив с корекция до безкрайност: PL L100х/0,85 (сух) BD WD: 0,4 mm
- Цифрова камера
- Калибрационен образец
| Марка | MAGUS |
| Гаранция | 5 години |
| EAN | 5905555018478 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 49x34x68 cm |
| Транспортно тегло | 16.5 kg |
| Тип | металургичен, светлина/оптичен |
| Тип на главата на микроскопа | тринокулярни |
| Глава | Siedentopf, може да се завърта на 180° |
| Ъгъл на наклон на главата | 45° |
| Увеличение, x | 50 — 500 |
| Диапазон на увеличението | от 200x до 800x |
| Увеличение, x (опция) | 50–1000/1250/1500/2000/2500 |
| Диаметър на тръбата на окуляра, mm | 30 |
| Окуляри | 10х/22 mm, разстояние от очите: 10 mm (*опция: 10x/22 mm със скала, 12,5x/14; 15x/15; 20x/12; 25x/9) |
| Обективи | планахроматични с корекция до безкрайност: PL L5x/0,12 BD, PL L10x/0,25 BD, PL L20x/0,40 BD, PL L50x/0,70 BD; парфокална височина 45 mm (*опция: PL L40x/0,60 BD, PL L60x/0,70 BD, PL L80x/0,80 BD, PL L100x/0,85 BD (сух)) |
| Револверна глава | за 5 обектива |
| Работна дистанция, mm | 9,7 (5x); 9,3 (10x); 7,2 (20x); 2,5 (50x); 3,0 (40x); 1,9 (60x); 0,80 (80x); 0,40 (100x) |
| Разстояние между окулярите, mm | 48 — 75 |
| Предметна маса, mm | 242x200 |
| Диапазон на движение на предметната маса, mm | 30/30 |
| Характеристики на предметната маса | двуосна механична, кръгла въртяща се носеща плоча в центъра с Ø130 mm и с отвори Ø10 mm, Ø20 mm и Ø30 mm |
| Диафрагма | вградена апертура и полева |
| Фокусиране | коаксиален, грубо (с регулиране на затягането на механизма за грубо фокусиране и бутон за застопоряване) и фино (0,002 mm) |
| Осветление | халогенно |
| Регулиране на яркостта | yes |
| Захранване | 220±22 V, 50 Hz, променливотокова мрежа |
| Тип на светлинния източник | 12 V/50 W |
| Светлинни филтри | зелен, син, жълт, матов |
| Диапазон на работната температура, °C | 5 — 35 |
| Допълнително | анализатор и поляризатор, които могат да се демонтират, устройство за изследване по метода на тъмното поле |
| Потребителско ниво | за професионалисти, опитни потребители |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | сложен |
| Приложение | металургичен |
| Място на осветлението | долу (отразена светлина) |
| Метод за изследване | на светлото поле, поляризация, тъмно поле |
| Торбичка/калъф/чанта в комплект | покривало против прах |
Гаранция:
Всички продукти предлагани в онлайн магазин www.nibelamarket.com са с различна по вид гаранция декларирана от производителя на марката.
1. Levenhuk - всички микроскопи, телескопи, бинокли и лупи от марката Levenhuk имат доживотна гаранция на оптичните елементи;
2. Levenhuk - всички принадлежности имат 2-годишна гаранция;
3. Levenhuk Discovery - всички оптични устройства на Levenhuk Discovery имат 10-годишна гаранция на оптичните елементи;
4. MAGUS - микроскопите и цифровите камери MAGUS са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
5. Ermenrich - измервателните уреди са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
6. Всички принадлежности на Levenhuk, Levenhuk Discovery, Ermenrich и MAGUS са с 2-годишна гаранция.
Пояснение:
Всички телескопи, микроскопи, бинокли и други оптични продукти Levenhuk, с изключение на принадлежностите, имат доживотна гаранция за дефекти в материалите и изработката. Доживотната гаранция е гаранция за целия живот на продукта на пазара. За всички принадлежности на Levenhuk се предоставя гаранция за липса на дефекти на материалите и изработката за период от две години от датата на покупката на дребно. Levenhuk ще поправи или замени продукт или част от него, за който при проверка от Levenhuk се установи, че има дефект в материалите или изработката. Като условие за задължението на Levenhuk да поправи или замени този продукт, продуктът трябва да бъде върнат на Levenhuk заедно с доказателство за покупка, удовлетворяващо Levenhuk.
Тази гаранция не покрива консумативи, като крушки (с нажежаема жичка, светодиодни, халогенни, енергоспестяващи и други видове крушки), батерии (акумулаторни и неакумулаторни), електрически консумативи и др.
Доставката в онлайн магазин https://nibelamarket.com се осъществява според цените на куриерските фирми за съответния продукт - размери, тегло, локация.
Изключение правят само продукти, които са с промоционални условия.
За безплатна доставка при поръчка на стойност над 150.00 лв., изберете опция "Доставка до офис на Speedy" или "Доставка до офис на Еконт".
За повече информация вижте тук