Тринокулярен микроскоп Levenhuk MED 35T
- Марка: Levenhuk, Inc., USA
- Кат. номер: 74001
Тринокулярният микроскоп Levenhuk MED 35T е професионален оптичен инструмент за извършване на микронаблюдения чрез метода на светлото поле, със и без маслена имерсия; с помощта на предавана светлина или осветление Köhler. Микроскопът е идеален за детайлно изследване на малки структури и може да се използва за микробиологични, биохимични и клинично-диагностични изследвания с различни нива на сложност.
Тринокулярният микроскоп Levenhuk MED 35T е професионален оптичен инструмент за извършване на микронаблюдения чрез метода на светлото поле, със и без маслена имерсия; с помощта на предавана светлина или осветление Köhler. Микроскопът е идеален за детайлно изследване на малки структури и може да се използва за микробиологични, биохимични и клинично-диагностични изследвания с различни нива на сложност.
Коригирана до безкрайност полу-планахроматична оптика
Микроскопите от серията MED 35 на Levenhuk са оборудвани с коригирана до безкрайност оптична система, която се използва в професионални микроскопи и в микроскопи от висок клас. Тази система включва коригирани до безкрайност планахроматични обективи и осигурява възможност за получаване на ясни, висококонтрастни изображения с високо ниво на плоскост.
Една от най-важните характеристики на коригираната до безкрайност оптична система е, че тя дава възможност за монтиране на всякакви допълнителни части по оптичния път между обективите и окулярната тръба. Допълнителните части включват поляризатори и епи-флуоресцентна светлина. Като цяло, модулната конструкция и простата експлоатация правят Levenhuk MED 35 оптимален за използване в различни видове микроскопия и работа в хематологични, хистологични, микробиологични и други лаборатории.
Въртяща се глава със светоделител
Тринокулярната глава на микроскопа се състои от визуална част, която е вертикално наклонена на 30°, и окулярна тръба за монтиране на цифрова камера (не е включена в комплекта). Главата се върти около оста си и по тази причина е удобна за провеждане на групови изследвания. Снабден е със светоделител.
Възможности на оптичната система
За наблюдения се използват пет планахроматични лещи с различно увеличение и широкоъгълни окуляри с увеличение 10x. Оптиката свежда до минимум хроматичните аберации, създава плоско зрително поле и дава възможност да се наблюдават и най-малките части на образците. Диапазонът на увеличение на микроскопа е от 40x до 1000x. Всички оптични елементи са защитени с фунгицидно покритие. Лещите на обектива с по-голямо увеличение имат защитни пружинени рамки, а окулярите позволяват индивидуално регулиране на диоптрите за всеки клиент. Освен това лещата на обектива с увеличение 100x позволява използването на маслена имерсия. За регулиране на остротата се използва грубо и фино фокусиране.
Удобна работа с микроскопски проби
Предметната маса може да се движи по две оси. Образците се поставят под леща на обектива с помощта на механична скала. Осветлението се намира в долната част на микроскопа и се състои от лампа от 30 W. Лампата има регулируема яркост и е с променливотоково захранване.
Характеристики:
- Увеличение: 40x до 1000x
- Тринокулярна глава със светоделител c широкоъгълни окуляри
- Планахроматична оптика с фунгицидно покритие
- Халогенна лампа с регулируема яркост
- Налична е настройка на осветлението Köhler
- С променливотоково захранване
Комплектът включва:
- Основа на микроскопа със стойка
- Завъртаща се на 360° тринокулярна глава
- Коригирани до безкрайност планахроматични лещи на обектива: 4x, 10x, 40xs, 60xs, 100xs (масло) с фунгицидно покритие
- Широкоъгълни окуляри: WF10x/22 mm с фунгицидно покритие (2 бр.)
- Кондензер Abbe N.A. 1,25 с ирисова диафрагма
- Филтри: син, зелен, жълт
- Бутилка с имерсионно масло
- Предпазител (2 бр.)
- Захранващ кабел за микроскоп
- Покривало против прах
- Стойка за монтиране на камера
- Ръководство за потребителя и доживотна гаранция
Внимание:
Моля, вижте в таблицата с техническите спецификации правилното мрежово напрежение и никога не се опитвайте да включите устройство за 110 V в захранващо гнездо за 220 V изход и обратно, без да използвате преобразувател. Не забравяйте, че мрежовото напрежение в САЩ и Канада е 110 V и 220–240 V в повечето европейски страни.
Някои неща, които можете да видите с микроскопа:
Тринокулярният микроскоп Levenhuk MED 35T е съвместим с цифровите камери на цифровите камери на Levenhuk (купуват се отделно). Камерите на Levenhuk се монтират в тръбата на окуляра вместо окуляр.
| Марка | Levenhuk, Inc., USA |
| Гаранция | доживотна |
| EAN | 5905555005034 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 62x36x28 cm |
| Транспортно тегло | 10.6 kg |
| Тип | биологичен, светлина/оптичен |
| Тип на главата на микроскопа | тринокулярни |
| Материал на оптиката | оптично стъкло с покритие за защита от плесени |
| Глава | може да се завърта на 360°, с превключване (разделяне) на светлинния поток |
| Ъгъл на наклон на главата | 30 ° |
| Увеличение, x | 40 — 1000 |
| Диапазон на увеличението | от 800x до 1280x |
| Диаметър на тръбата на окуляра, mm | 23,2 mm (трета вертикална тръба), 30 mm (бинокулярна глава) |
| Окуляри | WF10x/22 mm (2 бр.) |
| Обективи | коригирани до безкрайност планахроматични лещи на обектива: 4x, 10x, 40xs, 60xs, 100xs (с маслена имерсия) |
| Револверна глава | за 5 обектива |
| Разстояние между окулярите, mm | 48 — 75 |
| Предметна маса, mm | 180x160 |
| Диапазон на движение на предметната маса, mm | 80/50 (движение в хоризонтална (X и Y) посока) |
| Движение на грубото фокусиране, mm | 20 |
| Характеристики на предметната маса | механична двуслойна |
| Регулиране на диоптъра на окуляра, диоптри | ±5 |
| Кондензатор | Abbe N. A. 1,25 с ирисова диафрагма |
| Диафрагма | ирисова |
| Фокусиране | коаксиално, грубо (0,5 mm) и фино (0,002 mm), с рейка и пиньон |
| Тяло | метален |
| Осветление | халогенно |
| Регулиране на яркостта | yes |
| Захранване | 100–240V |
| Тип на светлинния източник | 12V/30W, 85–230V AC |
| Светлинни филтри | син, зелен, жълт |
| Допълнително | осветление на Köhler, събирателна леща |
| Потребителско ниво | за професионалисти, опитни потребители |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | сложен |
| Приложение | лабораторно/медицинско |
| Място на осветлението | долно |
| Метод за изследване | на светлото поле |
| Торбичка/калъф/чанта в комплект | покривало против прах |
Гаранция:
Всички продукти предлагани в онлайн магазин www.nibelamarket.com са с различна по вид гаранция декларирана от производителя на марката.
1. Levenhuk - всички микроскопи, телескопи, бинокли и лупи от марката Levenhuk имат доживотна гаранция на оптичните елементи;
2. Levenhuk - всички принадлежности имат 2-годишна гаранция;
3. Levenhuk Discovery - всички оптични устройства на Levenhuk Discovery имат 10-годишна гаранция на оптичните елементи;
4. MAGUS - микроскопите и цифровите камери MAGUS са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
5. Ermenrich - измервателните уреди са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
6. Всички принадлежности на Levenhuk, Levenhuk Discovery, Ermenrich и MAGUS са с 2-годишна гаранция.
Пояснение:
Всички телескопи, микроскопи, бинокли и други оптични продукти Levenhuk, с изключение на принадлежностите, имат доживотна гаранция за дефекти в материалите и изработката. Доживотната гаранция е гаранция за целия живот на продукта на пазара. За всички принадлежности на Levenhuk се предоставя гаранция за липса на дефекти на материалите и изработката за период от две години от датата на покупката на дребно. Levenhuk ще поправи или замени продукт или част от него, за който при проверка от Levenhuk се установи, че има дефект в материалите или изработката. Като условие за задължението на Levenhuk да поправи или замени този продукт, продуктът трябва да бъде върнат на Levenhuk заедно с доказателство за покупка, удовлетворяващо Levenhuk.
Тази гаранция не покрива консумативи, като крушки (с нажежаема жичка, светодиодни, халогенни, енергоспестяващи и други видове крушки), батерии (акумулаторни и неакумулаторни), електрически консумативи и др.
Доставката в онлайн магазин https://nibelamarket.com се осъществява според цените на куриерските фирми за съответния продукт - размери, тегло, локация.
Изключение правят само продукти, които са с промоционални условия.
За безплатна доставка при поръчка на стойност над 150.00 лв., изберете опция "Доставка до офис на Speedy" или "Доставка до офис на Еконт".
За повече информация вижте тук