Бинокулярен микроскоп Levenhuk 500B
- Марка: Levenhuk, Inc., USA
- Кат. номер: 75425
Използвайте бинокулярния микроскоп Levenhuk 500B в лабораторията за изследване на оцветени микроскопски предметни стъкла на растителни и животински тъкани. Благодарение на халогенната светлина, цялата цветова гама ще бъде предадена възможно най-точно, а контрастът на детайлите ще впечатли дори най-взискателните изследователи. Този микроскоп е великолепен избор за всеки биохимик, микробиолог или ветеринарен лекар.
Използвайте бинокулярния микроскоп Levenhuk 500B в лабораторията за изследване на оцветени микроскопски предметни стъкла на растителни и животински тъкани. Благодарение на халогенната светлина, цялата цветова гама ще бъде предадена възможно най-точно, а контрастът на детайлите ще впечатли дори най-взискателните изследователи. Този микроскоп е великолепен избор за всеки биохимик, микробиолог или ветеринарен лекар.
Микроскопът е с широкоъгълни окуляри с увеличение 10х и ахроматични обективи с увеличение 4x, 10x, 40x и 100x. Бинокулярната глава е наклонена удобно на 30°, може да се върти. Оптиката дава възможност за изследване на проби с увеличение от 40x до 1000x по метода на светлото поле и с метода с имерсионно масло. Двата обектива имат защита на предните лещи (пружинна рамка): с увеличение 40x и 100x. С обектива 100x се използва имерсионно масло.
Микроскопът е оборудван с предметна маса с механична скала, която помага за точно разполагане на образеца под обектива. Под предметната маса има регулируем по височина кондензер Abbe с ирисова диафрагма. Можете да монтирате светлинен филтър в специален държач. Мощното халогенно осветление е снабдено с колектор; има регулиране на яркостта. Осветлението е с променливотоково захранване.
Всички оптични елементи на микроскопа са произведени от стъкло. Корпусът е изработен от метал.
Характеристики:
- Бинокулярен микроскоп с ахроматична оптика
- Удобно наклонена визуална част; главата може да се завърта на 360°
- Широкоъгълни окуляри, диапазон на увеличение на оптиката 40–1000x
- Халогенна лампа с колектор, която се захранва с променлив ток
- Регулиране на яркостта на осветлението, грубо и фино фокусиране
- Слот за монтиране на анализатор (не е включен анализатор)
Комплектът включва:
- Микроскоп
- Ахроматични обективи 4x, 10x, 40xs, 100xs (с масло)
- Окуляри WF10x/18 mm (2 бр.)
- Кондензер Abbe N.A. 1,25 с ирисова диафрагма и държач за филтри
- Филтри: син, зелен, жълт
- Предпазител
- Бутилка с имерсионно масло
- Захранващ кабел
- Покривало против прах
- Ръководство за потребителя и доживотна гаранция
| Марка | Levenhuk, Inc., USA |
| Гаранция | доживотна |
| EAN | 5905555005300 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 42x26x33 cm |
| Транспортно тегло | 4.94 kg |
| Тип | биологичен, светлина/оптичен |
| Тип на главата на микроскопа | бинокъл |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Глава | може да се завърта на 360° |
| Ъгъл на наклон на главата | 30 ° |
| Увеличение, x | 40 — 1000 |
| Диапазон на увеличението | от 800x до 1280x |
| Диаметър на тръбата на окуляра, mm | 23.2 |
| Окуляри | WF10x/18 mm (2 бр.) |
| Обективи | ахроматични: 4x, 10x, 40xs, 100xs (потапяне в масло) |
| Револверна глава | за 4 обектива |
| Разстояние между окулярите, mm | 48 — 75 |
| Предметна маса, mm | 115x125 |
| Диапазон на движение на предметната маса, mm | 70/30 |
| Характеристики на предметната маса | механична двуслойна |
| Регулиране на диоптъра на окуляра, диоптри | ±5 |
| Кондензатор | Abbe N.A. 1,25 с ирисова диафрагма и филтродържател, с регулируема височина |
| Диафрагма | ирисова |
| Фокусиране | коаксиално, грубо (30 mm) и фино (0,002 mm) |
| Тяло | метален |
| Осветление | халогенно |
| Регулиране на яркостта | yes |
| Захранване | 110–220 V |
| Тип на светлинния източник | с колектор, халогенна лампа 12 V/20 W |
| Светлинни филтри | син, зелен, жълт |
| Възможност за свързване на допълнително оборудване | слот за монтиране на анализатор (ако не е включен анализатор) |
| Потребителско ниво | опитни потребители |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | лесно |
| Приложение | лабораторно/медицинско |
| Място на осветлението | долно |
| Метод за изследване | на светлото поле |
| Торбичка/калъф/чанта в комплект | покривало против прах |
Гаранция:
Всички продукти предлагани в онлайн магазин www.nibelamarket.com са с различна по вид гаранция декларирана от производителя на марката.
1. Levenhuk - всички микроскопи, телескопи, бинокли и лупи от марката Levenhuk имат доживотна гаранция на оптичните елементи;
2. Levenhuk - всички принадлежности имат 2-годишна гаранция;
3. Levenhuk Discovery - всички оптични устройства на Levenhuk Discovery имат 10-годишна гаранция на оптичните елементи;
4. MAGUS - микроскопите и цифровите камери MAGUS са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
5. Ermenrich - измервателните уреди са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
6. Всички принадлежности на Levenhuk, Levenhuk Discovery, Ermenrich и MAGUS са с 2-годишна гаранция.
Пояснение:
Всички телескопи, микроскопи, бинокли и други оптични продукти Levenhuk, с изключение на принадлежностите, имат доживотна гаранция за дефекти в материалите и изработката. Доживотната гаранция е гаранция за целия живот на продукта на пазара. За всички принадлежности на Levenhuk се предоставя гаранция за липса на дефекти на материалите и изработката за период от две години от датата на покупката на дребно. Levenhuk ще поправи или замени продукт или част от него, за който при проверка от Levenhuk се установи, че има дефект в материалите или изработката. Като условие за задължението на Levenhuk да поправи или замени този продукт, продуктът трябва да бъде върнат на Levenhuk заедно с доказателство за покупка, удовлетворяващо Levenhuk.
Тази гаранция не покрива консумативи, като крушки (с нажежаема жичка, светодиодни, халогенни, енергоспестяващи и други видове крушки), батерии (акумулаторни и неакумулаторни), електрически консумативи и др.
Доставката в онлайн магазин https://nibelamarket.com се осъществява според цените на куриерските фирми за съответния продукт - размери, тегло, локация.
Изключение правят само продукти, които са с промоционални условия.
За безплатна доставка при поръчка на стойност над 150.00 лв., изберете опция "Доставка до офис на Speedy" или "Доставка до офис на Еконт".
За повече информация вижте тук