Цифров микроскоп Levenhuk D95L LCD
- Марка: Levenhuk, Inc., USA
- Кат. номер: 78903
Levenhuk D95L LCD е цифров микроскоп за изследване на прозрачни проби. Благодарение на цифровата си камера микроскопът служи за визуални наблюдения, както и за правене на снимки и видеозаписи. Той също така разполага със 7-инчов течнокристален дисплей вместо стандартна глава, което значително повишава комфорта на потребителя при продължителни наблюдения. Микроскопът е предназначен за любители и професионални изследователи.
Levenhuk D95L LCD е цифров микроскоп за изследване на прозрачни проби. Благодарение на цифровата си камера микроскопът служи за визуални наблюдения, както и за правене на снимки и видеозаписи. Той също така разполага със 7-инчов течнокристален дисплей вместо стандартна глава, което значително повишава комфорта на потребителя при продължителни наблюдения. Микроскопът е предназначен за любители и професионални изследователи.
Ахроматичните лещи осигуряват ясно изображение в цялото зрително поле. 100x обектив с маслена имерсия. Изображението се показва на течнокристалния дисплей в реално време. За наблюдения можете да използвате два типа увеличение: оптичното увеличение варира от 40x до 1000x, а цифровото може да достигне до 2000x. Фокусирането също така е налично в два режима: грубо и фино.
Предметната маса е оборудвана с механична скала. Кондензаторът на Abbe с ирисова диафрагма и държач за филтри е разположен под предметната маса. Осветлението е долно светодиодно с регулиране на светлинния поток, което изисква променливотоково захранване.
Бутоните за управление на цифровите функции са разположени на страничния панел и отзад на дисплея. Корпусът на микроскопа е метален, а оптиката е изработена от стъкло.
Основни характеристики:
- 2 Mpix цифрова камера; течнокристален екран 7"
- Оптично (40x–1000x) и цифрово (до 2000x) увеличение
- Ахроматични обективи, регулируемо долно осветление
- Наблюдения в светлото поле и техника на маслената имерсия
- Променливотоково захранване
Комплектът включва:
- Микроскоп с 2 Mpx цифрова камера и течнокристален дисплей
- Ахроматични лещи на обективите: 4x, 10x, 40x и 100x (с маслена имерсия)
- Кондензатор на Abbe N.A. 1,25 с ирисова диафрагма и държач на филтър
- Бутилка с имерсионно масло
- Филтри: син, зелен, жълт
- Стопяем предпазител на микроскопа
- Захранващ кабел
- 16 GB SD карта с памет
- Адаптер и захранващ кабел за камерата
- Покривало против прах
- Ръководство за потребителя и гаранционна карта
| Марка | Levenhuk, Inc., USA |
| Гаранция | доживотна |
| EAN | 5905555005423 |
| Размер на опаковката (Д x Ш x В) | 61x34x25 cm |
| Транспортно тегло | 4.99 kg |
| Тип | биологичен, светлина/оптичен, цифрови |
| Тип на главата на микроскопа | цифров екран/монитор на компютъра |
| Материал на оптиката | оптично стъкло |
| Глава | 7-инчов цветен екран с течнокристален дисплей |
| Увеличение, x | 40 — 2000 |
| Диапазон на увеличението | от 1280x и повече |
| Обективи | ахроматични: 4x, 10x, 40xs, 100xs (потапяне в масло) |
| Револверна глава | за 4 обектива |
| Предметна маса, mm | 110x126 |
| Диапазон на движение на предметната маса, mm | 70/30 |
| Характеристики на предметната маса | механична двуслойна |
| Кондензатор | Abbe N.A. 1,25 с ирисова диафрагма и филтродържател |
| Диафрагма | ирисова |
| Фокусиране | коаксиално, грубо (15 mm) и фино (0,002 mm) |
| Тяло | метален |
| Осветление | светодиодно |
| Регулиране на яркостта | yes |
| Захранване | 100–240V |
| Тип на светлинния източник | с колектор, светодиодна 1 W |
| Светлинни филтри | син, зелен, жълт |
| Възможност за свързване на допълнително оборудване | не поддържа свързване с външен екран или компютър |
| Потребителско ниво | начинаещи, опитни потребители |
| Ниво на трудност на сглобяване и монтаж | лесно |
| Приложение | лабораторно/медицинско, училищен/образователен |
| Място на осветлението | долно |
| Метод за изследване | на светлото поле |
| Торбичка/калъф/чанта в комплект | покривало против прах |
| Максимална резолюция | 1920 х 1080 |
| Мегапиксела | 2 |
| Сензорен елемент | 1/2,8" |
| Размер на пиксела, μm | 2.9x2.9 |
| Видеозапис | да |
| Формат на изображението | *.jpg |
| Видео формат | *.mp4 |
| Спектрален диапазон, nm | 380–700 |
| Баланс на бялото | автоматично, ръчно |
| Контрол на експозицията | автоматично, ръчно |
| Чувствителност, v/lux.sec при 550 nm | 2 |
| Честота на кадрите | 30 кадъра в секунда |
| Място на употреба | стойка на микроскоп |
| Софтуер, драйвери | включени |
| Изход | слот за SD карта, слот за захранващ кабел |
| Захранване на камерата | 5 V, 1 А чрез променливотоков адаптер (включен) |
Гаранция:
Всички продукти предлагани в онлайн магазин www.nibelamarket.com са с различна по вид гаранция декларирана от производителя на марката.
1. Levenhuk - всички микроскопи, телескопи, бинокли и лупи от марката Levenhuk имат доживотна гаранция на оптичните елементи;
2. Levenhuk - всички принадлежности имат 2-годишна гаранция;
3. Levenhuk Discovery - всички оптични устройства на Levenhuk Discovery имат 10-годишна гаранция на оптичните елементи;
4. MAGUS - микроскопите и цифровите камери MAGUS са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
5. Ermenrich - измервателните уреди са с 5-годишна гаранция на оптичните елементи;
6. Всички принадлежности на Levenhuk, Levenhuk Discovery, Ermenrich и MAGUS са с 2-годишна гаранция.
Пояснение:
Всички телескопи, микроскопи, бинокли и други оптични продукти Levenhuk, с изключение на принадлежностите, имат доживотна гаранция за дефекти в материалите и изработката. Доживотната гаранция е гаранция за целия живот на продукта на пазара. За всички принадлежности на Levenhuk се предоставя гаранция за липса на дефекти на материалите и изработката за период от две години от датата на покупката на дребно. Levenhuk ще поправи или замени продукт или част от него, за който при проверка от Levenhuk се установи, че има дефект в материалите или изработката. Като условие за задължението на Levenhuk да поправи или замени този продукт, продуктът трябва да бъде върнат на Levenhuk заедно с доказателство за покупка, удовлетворяващо Levenhuk.
Тази гаранция не покрива консумативи, като крушки (с нажежаема жичка, светодиодни, халогенни, енергоспестяващи и други видове крушки), батерии (акумулаторни и неакумулаторни), електрически консумативи и др.
Доставката в онлайн магазин https://nibelamarket.com се осъществява според цените на куриерските фирми за съответния продукт - размери, тегло, локация.
Изключение правят само продукти, които са с промоционални условия.
За безплатна доставка при поръчка на стойност над 150.00 лв., изберете опция "Доставка до офис на Speedy" или "Доставка до офис на Еконт".
За повече информация вижте тук